.
۱۳۹۶/۰۹/۱۶

دکتر حسینی:

جنس ۱۶ آذر و جنبش دانشجویی آزادی خواهی، عدالت جویی و نفی سلطه گری است

مراسم نخستین سالگرد مرحوم حجت الاسلام والمسلمین محسن ابراهیمی امام جمعه فقید سبزوار با حضور معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی، نمایندگان مجلس، فرماندار ویژه، روحانیون، نیروهای نظامی، انتظامی و اقشار مختلف مردم در مسجدجامع این شهر برگزار شد.

 

دکتر سید جواد حسینی در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگاران گفت:  ویژگی بارز حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فقید سبزوار زهد، خداترسی، احساس مسئولیت و ساده زیستی بود.
معاون استاندار خراسان رضوی همچنین با تبریک روز دانشجو ماهیت این مناسبت را استکبارستیزی مبارزه با نظام سلطه توصیف و بیان کرد: 16 آذر روز دانشجو روزی بود که  نیکسون معاون رئیس جمهور آمریکا از طرف آیزن هاور به ایران آمد و دانشجویان در مقابل دانشگاه تهران و در فضای حکومت نظامی بعد از کودتای سیاه نظرات خود را نسبت به او و کودتاچیان نشان دادند.
وی اظهار داشت: نظامیان زیادی آن روز وارد دانشگاه شده  و با محاصره دانشجویان آنان را به خون غلتاندند، عده ای را زخمی  و در این میان سه دانشجو به نام های قندچی، بزرگ نیا و شریعت رضوی را به شهادت رساندند.
حسینی افزود: از آن روز به پاس این مبارزه و شهادت این سه شهیددانشجو که ماهیت اصلی آن مبارزه بر علیه نظام سلطه بود و همواره دانشجویان به عنوان یک قشر پویا و پرسشگر در خط مقدم مبارزات قرار دارند به نام روز دانشجو نامگذاری شده است
 
معاون استاندار با بیان اینکه امروز هم قشر دانشجو با روحیه تعهد، پرسشگری و با نگاه اصلاح جامعه و تأثیرگذاری بر روند تکامل انقلاب و جامعه همواره احساس مسئولیت می کند اظهار داشت: امروزه دانشجویان استان خراسان رضوی نیز با بیش از 300 هزار نفر و در قالب انجمن های مختلف سیاسی، فرهنگی، علمی و اجتماعی نقش خویش را همچنان در عرصه های مختلف ایفا می کنند.
معاون استاندار در ادامه گفت: جنس جنبش دانشجویی و 16 آذر نفی سلطه گری و آزادی خواهی و عدالت جویست و در فعالیت های سیاسی دانشجویان نفی سلطه، پاسداشت آزادی و عدالت خواهی همواره موج زده و می زند.
وی افزود: با این نگاه باید کاری کنیم که محیط دانشگاه از رخوت، رکود و دلمردگی سیاسی خارج شود و نشاط و پویایی در آن شکل گیرد و مهمترین آفت دانشگاه و جنبش دانشجویی آن است که دچار بی تفاوتی، رکود، نامیدی و خستگی شود
حسینی تصریح کرد: از دیگر سو باید مراقبت کرد که دانشجویان دچار هیحان زدگی سیاسی، سطحی نگری در عرصه سیاست و نگاه ابزاری به موضوع سیاست نگردند
وی در پایان گفت: 16 آذر فرصتی است که جنبش دانشجویی با همان نگاه آرمان خواهانه، اسکتبار ستیزانه، عدالت جویانه و اصلاح گرایانه شکل گیرد تا موتور پیش رونده  دانشگاه و جامعه شود.
 
 شایان ذکر است حجت الاسلام غلامحسین ابراهیمی آذر پاسال در پی بیماری، در یکی از بیمارستانهای مشهد به دیار باقی شتافت. آن مرحوم سال 1319 در روستای کیذور بخش ششتمد شهرستان سبزوار به دنیا آمد و از سال 1369 به مدت 27 سال امام جمعه سبزوار بود.
سبزوار در فاصله 230 کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۵۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان