.
۱۳۹۷/۰۳/۲۲

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری خراسان رضوی خبر داد؛

اجرای طرح حذف اخذ کپی مدارک هویتی در ادارات دولتی مشهد همزمان با عید سعید فطر

مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری خراسان رضوی از اجرای طرح حذف اخذ کپی مدارک هویتی در ادارات دولتی مشهد همزمان با عید سعید فطر خبر داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حمید رضا روحبخش در جلسه هماهنگی آموزشی و توجیهی اجرای این طرح گفت: بر اساس بخشنامه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور و دستور وزیر کشور اجرای این طرح در کشور کلید خورد.
وی افزود: پس از اجرای موفق این طرح در سه استان خوزستان، قم و سمنان، هم اکنون زیر ساخت لازم برای عملیاتی شدن آن در مشهد مقدس فراهم شده است.
مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: بر اساس این طرح، تمامی فعالیت های خدماتی که نیاز به تایید و استعلام هویتی در ارگان های دولتی دارد؛ به صورت بر خط اهراز هویت می شود و دیگر نیازی به اخذ کپی شناسنامه و کارت ملی از فرد متقاضی سرویس نیست.
روحبخش ادامه داد: اطلاعات هویتی فرد؛ از طریق پایگاه ثبت احوال کشور استعلام خواهد شد و آخرین تحولات هویتی مانند تغییر نام و حذف برخی اطلاعات شناسنامه ای نیز اعمال و در دسترس ادارات دولتی قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: این طرح ابتدا در ارگان های دولتی و سپس در واحدهای خصوصی به اجرا در خواهد آمد و دیگر نیازی به ارائه کپی و حضور فرد نیست.
مدیر فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری خراسان رضوی خاطر نشان کرد: با اجرای این طرح در مصرف کاغذ و هزینه های فردی صرفه جویی می شود؛ حفظ و نگهداری مدارک هویتی در بایگانی ها از بین می رود و از جعل و کلاهبرداری اسناد محرمانه نیز جلوگیری خواهد شد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۷۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان