.
۱۳۹۷/۰۳/۲۳

معاون استاندار خبر داد:

سهم ۳۰ درصدی بانوان از مشاغل مدیریتی در برنامه ششم توسعه

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی نشست کارگروه تخصصی زنان و خانواده استان برگزار شد.

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی نشست کارگروه تخصصی زنان و خانواده استان برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد رحیم نوروزیان در این نشست گفت: در برنامه ششم توسعه با نگاه درست مدیریتی، حق طلبانه و شایسته سالارانه تصمیم گرفته شده است ۳۰ درصد مشاغل کلیدی و مدیریتی به زنان واگذار شود.
وی افزود: روند انتصاب بانوان در پست های مدیریتی متناسب با شیب برنامه ششم توسعه، در استان نیز دنبال خواهد شد.
معاون استاندار در کنار سایر مشکلات موجود عدم اعتماد به نفس بانوان برای قبول پست های مدیریتی را یکی از مشکلات این حوزه دانست و اظهار داشت: برگزاری دوره های آموزشی تخصصی برای بانوان می تواند به افزایش اعتماد به نفس آنان منجر شود.
نوروزیان با بیان اینکه قرآن برای مادر واژه "ام" را بکار برده است گفت: ام به معنی اساس و اصل است و این یعنی مادر و زن اصل و پایه است و بقیه چیز ها فرع است.
وی افزود: قرآن از آسیه همسر فرعون و حضرت مریم به عنوان دو مدل و نمونه انسان مومن نام برده است و این نشان از نقش بالا و ارزنده زنان در جامعه بشری دارد.
معاون استاندار خواهان ورود مجمع مشورتی زنان بعنوان نهاد تخصصی، در مسائل مرتبط با زنان شد و اظهار داشت: مجمع مشورتی زنان در طرح های پژوهشی مرتبط با بانوان و همچنین آسیب های اجتماعی می تواند حضور پررنگی داشته باشد.
وی افزود: طرح های مجمع مشورتی زنان باید به سمتی برود که با کمترین هزینه تراشی، نکات مغفول حوزه بانوان مورد بررسی قرار گیرد.
وی تصریح کرد: بر اساس بررسی های صورت گرفته شده نزاع و خشونت رتبه اول در جرایم را دارد و23 درصد اختلالات خلقی جامعه ناشی از افسردگی است. در این میان نقش بانوان و تشکل های مرتبط با بانوان در کاهش آسیب های اجتماعی و این اختلالات بسیار اثر گذار می باشد.
نوروزیان با بیان اینکه عرصه بانوان عرصه حساس و دقیقی است اظهار داشت: 49 درصد افراد جامعه را زنان تشکیل می دهند اما به این نسبت زنان در عرصه های مختلف حضور و بروز ندارند که امیدواریم با رفع موانع و مشکلات امکان استفاده بیشتر از ظرفیت بانوان فراهم شود.
وی افزود: باید مراقب باشیم دچار افراط و تفریط در این عرصه نشویم. ضمن اینکه ممکن است برای حضور بیشتر بانوان که بخشی از فرهیختگان جامعه هستند تعارضاتی از جنبه های عرفی یا شرعی وجود داشته باشد که باید کارشناسان و صاحب نظران بویژه در حوزه های دینی ورود کرده و راه حل ارائه نمایند.
معاون استاندار در پایان با اشاره به تخصیص 5 صدم درصد اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی به حوزه بانوان گفت: در راستای سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه خانواده و تقویت نهاد خانواده و جایگاه بانوان، 5 صدم درصد از اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی استان به حوزه بانوان اختصاص یافته است که این اعتبار به طرح های مصوب کارگروه زنان و خانواده تعلق خواهد گرفت


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۶۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان