.
۱۳۹۷/۰۴/۲۰

معاون استاندار خراسان رضوی :

نقشه راه حوزه معدن استان تدوین می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی گفت : نقشه راه حوزه معدن استان با کمک بخش خصوصی و تشکل های معدنی تدوین می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ،قربان میرزایی در جلسه کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن و کشاورزی استان افزود : تدوین این نقشه به نظام یافتگی ، هدف گذاری مناسب بر مبنای ظرفیت های قابل توجه استان می شود.
وی عنوان کرد : تشکیل پنجره واحد معدنی از جمله مباحث مهمی است که در این حوزه باید با دنبال شود که با توجه به بعد ملی این موضوع باید با جدیت از مرکز پیگیری شود.
وی با اشاره به وجود 44 ماده از 64 ماده معدنی کشور در استان افزود : ظرفیت های معدنی استان بسیار قابل توجه است چنانکه بر اساس برآوردها حدود 3 میلیارد تن حجم ذخایر معدنی استان می باشد.
وی حل مشکلات معادن و صنایع معدنی استان و کمک به تقویت این حوزه را در توسعه اشتغال استان برمبنای ظرفیت های موجود مهم خواند و گفت : بدین منظور کمیته حوزه معدن زیر مجموعه ستاد تسهیل فعال شود و کمیته ماده 24 مکرر قانون معادن هم برای حل اختلافات بین دستگاه ها در حوزه معدن با سرعت بیشتر در فواصل زمانی کوتاهتر تشکیل جلسه داده و مباحث را پیگیری ورفع نماید.
میرزایی افزود : حوزه معدن با توجه به ظرفیت های بالا باید در طرح کاروزی و به کارگیری دانش آموختگان دانشگاهی استان در این بخش و آموزش آنان ورود جدی تری داشته باشد و این حوزه با محوریت نظام مهندسی معدن استان اقدام کند.
وی همچنین بر ضرورت تدوین طرح های سرمایه گذاری حوزه معدن با مشارکت کمیسیون معدن تاکید کرد و افزود : با توجه به اینکه مناطق روستایی و مناطق محروم استان چون شرق استان دارای ظرفیت معدنی خوبی است می توان از فرصت تسهیلات توسعه اشتغال روستایی برای سرمایه گذاری و ارائه طرح های مناسب در این حوزه بهره برد که هم به توسعه این مناطق و ایجاد اشتغال و هم تقویت بخش معدن و فرآوری معدنی کمک نمود.
وی برای فراهم و مشخص تر شدن زمینه های سرمایه گذاری استان بر تسریع در انجام مطالعات ژئوفیزیک هوایی معدن استان تاکید کرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۶۵۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان