.
۱۳۹۷/۰۸/۱۸

آمار زائران ورودی مشهد الرضا در دهه آخر صفر ۲۰ درصد افزایش یافت /میزبانی از ۴۳۵ هزار زائر پیاده دهه آخر صفر

مدیر کل امور رفاهی استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه در دهه آخر ماه صفر در مجموع ۳ میلیون و ۸۰۸ هزار و ۸۴۹ زائر برای شرکت در مراسم عزاداری به مشهد وارد شدند ، گفت : این رقم نسبت به سال قبل در این زمان رشد ۲۰ درصدی دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ مهدی فروزان با بیان این مطلب افزود : از این جمعیت 2 میلیون و942 هزار و 905 نفربا وسایل نقلیه شخصی و 510 هزار و 81 زائر هم با ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای به مشهد مشرف شدند.
 وی افزود : 225 هزار و 668 زائر نیز از طریق ناوگان ریلی و 130 هزار و 195 نفر دیگر هم از طریق فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد وارد این شهر شده اند.
وی همچنین در ادامه گفت : در این ایام 435 هزار و 892 زائر نیز به صورت پیاده به مشهد  وارد شدند.
وی عنوان کرد : این جمعیت در قالب 4 هزار و 890 کاروان از نقاط مختلف کشور و نیز استان به مشهد آمدند.
 فروزان با بیان اینکه این جمعیت به نسبت سال قبل در همین زمان رشد 8.5 درصد دارد ، گفت :  برای بازگشت این زائران هم با برنامه ریزی های صورت گرفته مشکل خاصی نداریم .
 وی عنوان کرد : بدین منظور بیش از 4 هزار دستگاه اتوبوس بین شهری برای جابه جایی این زائران بویژه کاروان های پیاده برنامه ریزی خوبی صورت گرفته است .
فروزان افزود : در حوزه ریلی هم 102 رام قطار به صورت روزانه کار جابه جایی زائران را انجام می دهند ضمن آنکه 17 رام قطار محلی هم برای تسهیل تردد زائران درون استانی در مسیرهای ریلی برنامه ریزی شده است.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۰۴۲


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان