.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹

پروژه شهر امن در مشهد آغاز شد

اجرای پروژه شهر امن و ارزیابی و استانداردسنجی سامانه هوشمند نظارتی خراسان رضوی برای اولین بار در کشور در مشهد آغاز شد.

به گزارش اداره کل امور امنیتی و انتظامی استانداری خراسان رضوی، مدیر کل امور امنیتی و انتظامی استانداری خراسان رضوی در حاشیه مراسم آغاز این طرح در جمع خبرنگاران گفت: بهره برداری از سامانه‌های هوشمند نظارتی نقش به سزایی در امنیت بخش‌های مختلف و بویژه امنیت در بخش خصوصی و سرمایه گذاری دارد.
حسین شرافتی راد افزود: بر اساس قانون، بهره برداری از سامانه های پایش تصویری بدون اخذ مجوز غیرقانونی است و باید برای استفاده از این سامانه ها مجوز بهره برداری از دبیرخانه کمیته سامانه های پایش تصویری استان مستقر در اداره کل امنیتی و انتظامی استانداری اخذ شود.
وی اظهار داشت: با توجه به حضور میلیونی زائران و گردشگران داخلی و خارجی در استان و به ویژه مشهد و در راستای تامین امنیت استان در حوزه‌های مختلف از جمله سازمان‌های دولتی، بخش خصوصی، گردشگری و صنوف، ارزیابی و استانداردسازی دوربین‌های مدار بسته در دستور کار قرار گرفت و امروز با پیشگامی بانک ملی اولین مجوز بهره برداری برای این امر صادر شد.
وی گفت: در این طرح به خاطر اجرای قانون ورعایت حقوق شهروندی، تمام محیط‌های دارای سامانه های پایش تصویری با کمک بخش خصوصی و نظارت کمیته پایش تصویری شورای تامین استان و حمایت قضایی و قانونی مورد ارزیابی و استاندارد سنجی قرار می‌گیرد.
شرافتی افزود: امروزه استفاده از سامانه های هوشمند نظارتی مورد اقبال عامه مردم است لذا لازم است قبل از نصب و بهره برداری، مجوزهای قانونی لازم اخذ و از تجهیزات استاندارد و به روز استفاده شود و همچنین نصب سامانه ها توسط نصاب‌های مجاز عضو اتحادیه صنف الکترونیک انجام گردد.
وی اظهار داشت: در اولین مرحله ۱۰۳ شعبه بانک ملی در مشهد مجوزهای لازم برای بهره برداری از سامانه‌های پایش تصویری را اخذ کرده اند.
پروژه شهر امن با هدف افزایش ضریب امنیتی در بخش های مختلف و جلوگیری از نفوذ اطلاعات اجرا می‌شود.
 


منبع : زیرپرتال دفتر امنیتی و انتظامی
تعداد بازدیدها : ۱۴۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۵۱
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۴ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۸ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۲۹۱۴ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۵ نفر
آماربازدیدکنندگان